İDRAK MEDYA

Şii Hazaraların Öldürülmesi İle Ortaya Çıkan Taliban Hakikati

Şii Hazaraların Öldürülmesi İle Ortaya Çıkan Taliban Hakikati
18 Ağustos 2019 - 15:42

Şii Hazaraların Öldürülmesi İle Ortaya Çıkan Taliban Hakikati

İslam Devleti askerlerinin Şii Hazaraları hedef alan saldırılarında 400 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Taliban Hareketi bu saldırıyı ithafen “Gaddar saldırı” açıklamalarında bulunarak Rafızilerin koruyuculuğuna büründü ve saldırıyı kınadı.

Bilindiği üzere Afganistan’daki Hazara topluluğu Şii olup ehlisünnete karşı bütün topraklarda savaşmışlardır.

Amerika Afganistan’ı işgal etmek için Afganistan topraklarına girdiğinde Şii Hazaralar da Amerika ile beraber Müslümanları katletmede yerini almış ve Rafızilerin ve kâfirlerin kılıçları olduklarını yeniden tüm dünyaya göstermişlerdi.

Afganistan’daki Şii Hazara topluluğu Afganistan ile yetinmemiş Suriye’ye binlerce milisi yollamış, bu milislerin eli ile binlerce Müslüman katledilmiştir.

Ulusçu bir kimliğe bürünen Taliban Hareketi, Şii Hazaralar tarafından yapılan bu katliamları unutmuş, onların ehlisünneti katletmelerine rağmen ve halen Suriye’de bunu devam ettirmelerine rağmen onlarla birlik olmuş, bu Şiileri korumak için Afganistan’daki İslam Devleti topraklarına saldırmıştı.

Taliban Hareketi bu tavırları ile ulusçuluk putunu ve kâfirlerin en azılıları ile her zaman kardeşçe yasayacağını dünyaya göstermiştir.

Yüce Allah’tan dileğimiz Müslümanları katleden ve onlarla beraber olanları helak etmesidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA