İDRAK MEDYA

Sri Lanka’daki ve Bütün Dünyadaki Haçlılara Karşı Misilleme

Sri Lanka’daki ve Bütün Dünyadaki Haçlılara Karşı Misilleme
24 Nisan 2019 - 16:45

Sri Lanka’daki ve Bütün Dünyadaki Haçlılara Karşı Misilleme

9 Mart 2018 tarihinde Haçlı Koalisyon Ülkesi Sri Lanka Cumhurbaşkanı Budist Mahında Rajapaksa tarafından desteklenen politikacılar ve güvenlik güçleri, ülkede başlatılmış olan Müslüman karşıtı gösterilere katılarak, Müslümanlara uygulanan zulme destek olmuşlardı.

Daha önce hoşgörü ve barış bölgesi olarak tanımlanan Sri Lanka’nın Kandy bölgesinde, Müslümanlara ait sayısız ev, işyeri ve cami yakılıp yıkılmıştı. Ülkede olağanüstü hal ilan edilmesine sebep olan çatışmaların sorumlusu Cumhurbaşkanı Rajapaksa, kendisinin ve partisinin Müslümanlara karşı yapılan saldırılara dahil olmadığını iddia etmiş polis ise adı geçen politikacılar ve güvenlik güçleri hakkında soruşturma başlatılacağını açıklamıştı.

Sri Lanka’daki Müslümanların evlerinin yağmalanmasına ait görüntüler

Saldırılara şahit olan Müslümanlar, “Special Task Force” olarak bilinen hükümete ait özel güvenlik biriminin Müslüman din adamlarına ve cemaat liderlerine saldırdığını bildirmişlerdi.

Bölgedeki camilerden birinin imamı olan A. Ramees, güvenlik güçleri tarafından darp edildiğini ifade ederek, “Camiye gelen kişiler bağırarak, hakaret ederek bana saldırdılar. Bölgedeki tüm sorunların sebebinin Müslümanlar olduğunu ve bizim terörist olduğumuzu söylediler” demişti.

Sri Lanka’da ki Müslümanların gördüğü zulme ait görüntüler

Ülkenin %70’ini Budistlerin, %13’lük bir kısmını ise Müslümanların oluşturduğu Sri Lanka’da, 2015 yılındaki seçimde Rajapaksa’nın iktidara gelmesi ile beraber, Budist milliyetçiliği ve Müslüman karşıtı eylemlerde hızlı bir artış meydana gelmişti.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Sri Lanka’daki bir dizi şehir Hristiyanların bayramlarından birinde İslam Devleti savaşçıları tarafından düzenlenen istişhad saldırılarına ve infilak ettirilen patlayıcı cihazlara tanıklık etmişti.

Kolombo’da bir kiliseyi ve 3 oteli hedef alan 4 saldırı, Negombo ve Batticaloa şehirlerinde 2 kiliseyi hedef alan 2 saldırı gerçekleşmişti. Ayrıca Dematagoda şehrinde İslam Devleti savaşçılarından biri polis amirleri ve unsurlarıyla çatışmış, bu saldırılarda Hristiyanlardan aralarında farklı milletlerden 39 kişinin ve 3 polis amirinin de bulunduğu yaklaşık 359 kişi öldürülmüş, buna ek olarak 600’den fazla kişi de yaralanmıştı.

Dünyanın her yerindeki kafirlerin İslam’a ve Müslümanlara işledikleri cürümlere karşı dinini ve Müslümanları savunan İslam Devleti’nin erleri yine Sri Lanka’daki ve diğer yerlerdeki haçlı katliamlarına sessiz kalmadı. Kendini İslam’a nispet eden tağut liderlerin ‘kınama’dan öteye gidemedikleri bu zamanda İslam Devleti emirlerinin konuşmalarında yaptıkları birkaç satırlık çağrı bile dünyayı İslam’n izzeti için yangın yerine çevirmeye yetiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA