İDRAK MEDYA

Tağut Mursi’nin Helakı ve Riddet Ehlinin “Birlik” Türküsü

Tağut Mursi’nin Helakı ve Riddet Ehlinin “Birlik” Türküsü
Ebu Samir El-Kureyşi
Ebu Samir El-Kureyşi( [email protected] )
20 Haziran 2019 - 23:15

Tağut Mursi’nin Helakı ve Riddet Ehlinin “Birlik” Türküsü

Hamd Allah Azze ve Celle’ye olsun. Salat ve selam âlemlere rahmet olarak kılıçla gönderilen Nebi ﷺ’e, âline ve ashabına olsun.

Yakın zamanda müşahede ettiğimiz, bir tağutun yaşamı boyunca tüm yaranma çabalarına rağmen yaranmaya çalıştığı diğer tağutların huzurunda zillet içinde helak oluşu, arkasında akıl sahipleri için hikmet dolu olaylar bıraktı. Yıllardır cihadı -ilahi ve nebevi manası bağlamında- ifsad eden ve kendini İslam’a nispet eden oysaki İslam için en şerliler olma noktasında birbirleri ile yarışan mürted silahlı gruplar, bir tağutun helakında bile kelime ve menhec birliği sağlayamamış ki biz onların bundan (bu birliği sağlamadan) fersah fersah uzak olduklarını biliyoruz.

Tevhidsiz, menhecsiz, hedefsiz ve içi boş bir silahlı mücadele verirken kurdukları sözde operasyon odalarının veya bizatihi kendi grup isimlerini akılda tutabilmek bile kendi taraftarları için başarması güç bir mesele olmuştur. Ne ironiktir ki “Şam” ismiyle denenmedik birleşim bırakmayan bu mürted gruplar, kelimede, yolda, mücadelede ve her türlü şartta bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenmiş bireylere sahip İslam Devleti’ni “safı bölmekle” itham edegelmiştir.

Bizler bu mücadelenin dünyaya yansıyan kısmı olan vilayet videolarında açıkça şahid olmaktayız ki; Filipinler’deki çekik gözlü kardeşlerimizin söyledikleri ve yaptıkları, Nijerya’nın siyah incilerinde yankı bulmaktadır. Ne menhecte, ne kelimede ne de uğruna kanlar döküp bedeller ödedikleri cihadda hiçbir farklılık, hiçbir tefrika ve hiçbir ihtilaf bulamazsınız. Bu; Allah’ın emri gereği Allah’ın kelimesini yüceltmek için Allah’ın ipine sımsıkı sarılıp tek bir lider, tek bir bayrak ve tek bir amaç için taviz vermeden savaşan ve mücadele eden kullarına verdiği bir lütuftur.

Sizler ve savunuculuğunu yaptığınız bu gruplar bundan ne de uzaktır. Her birinizin “Âlimimiz, şeyhimiz, canımız, ciğerimiz” dediğiniz El-Makdisi, demokrasi üzere helak olan Mursi’yi üstü kapalı beyanat ile tekfir ederken; Mağrib’de, Şam’da ve Horasan’da yine “emirlerimiz, canlarımız, Müslüman kardeşlerimiz” dediğiniz adamlar ise tağut Mursi’nin arkasından rahmet okudu.

Hiç düşünmüyor musunuz, bu nasıl birliktir ki bir tağutun ölümünde veya hükmünde bile ihtilaf ettiğiniz adamlarla bunu (birliği) sağladığınızı iddia ediyorsunuz?

Hiç akletmiyor musunuz, bir tağutun arkasından iki farklı hendekte olanların “birliği” ile cihad meydanlarında iddia ettikleri “birliğin” aynı olduğunu? Tağut Mursi ile ilgili 3. görüşün olduğu bir hendek olsaydı vallahi sizin bir olduğunu iddia ettiğiniz gruplardan o hendeği dolduracak birileri mutlaka çıkardı.

Bizler riddet bataklığına tamamen gömülmüş ve Allah’ın kendileri için hidayet yazmadığı kimselere değil, bilakis boğazına kadar dalalete dalmış fakat hala nefes alabilen bu grupların üyelerine ve takipçilerine sesleniyor ve elimizi uzatıyoruz. Ölüm size gelmeden önce Allah’ın size sunmuş olduğu bu olaylardan ibret alın ve tevbe edin, dinde kardeşimiz olun ve birliğin ne demek olduğunu kendi gözlerinizle görüp kendi kulaklarınızla duyun.

Zira bizler Şeyh Adnani’nin (Allah ona rahmet etsin) dediğini diyoruz:

“Cemaatleri dağıtacağız, teşkilatların saflarını parçalayacağız. Evet, çünkü tek bir cemaat olması lazım, cemaatler değil. Teşkilatları kahrederek; hareketlerle, cemaatlerle ve cephelerle savaşacağız. Bütün gruplar bitene kadar; tugayları, ketibeleri ve askerleri dağıtacağız. Müslümanları zayıflatan ve zaferi erteleyen bu gruplardan başka bir şey değildir. Evet, biz özgürleştirildiği iddia edilen yerleri özgürleştireceğiz. Çünkü bir yerde eğer Allah’ın şeriatıyla hükmedilmiyorsa, oranın özgürleştirilmesi tamamlanmamıştır.”

Son duamız âlemlerin Rabbine hamd olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA