İDRAK MEDYA

Taliban: “Japonya’yı Garantör Olarak Görmek İstiyoruz”

Taliban: “Japonya’yı Garantör Olarak Görmek İstiyoruz”
14 Temmuz 2019 - 15:48

Taliban: “Japonya’yı Garantör Olarak Görmek İstiyoruz”

Ortaya koyduğu akide ve menhec ile kâfirleri emniyette kılan ve onları memnun eden Taliban Hareketi şimdi de büyük çoğunluğu putperest olan bir kavimden garantör olmasını talep etti.

Küfür milletleri ile sıkı ilişkiler kurmaya devam eden Taliban’ın Afganistan’da ABD ile barış görüşmeleri kapsamında Japonya’nın garantör ülke olmasını talep ettiği ifade edildi.

Japon Mainichi Shimbun gazetesine konuşan Taliban’ın siyasi heyetinin lider yardımcısı Şir Muhammed Abbas Stanikzay’ın, “Taliban’ın ABD’nin Afganistan’dan birliklerini çekmesi sürecinde Japonya’yı garantör olarak görmek istediği” belirtildi.

Stanikzay, görüşmeler kapsamında üzerinde anlaşılacak metnin, garantör tarafların önünde imzalanacağını, önde gelen Avrupa ve Asya ülkelerinin de garantör olmasını umduklarını dile getirdi.

Japonya’nın garantör ülke olmasını isteyen Taliban siyasi heyeti lider yardımcısı Stanikzay önceki açıklamalarında “Bizim komşu ülkelerimiz bizim kendileriyle sıkı dostluk ilişkilerimizin olduğu dost ülkelerdir, Rusya gibi. Biz Afganistan topraklarının komşu ülkelere veya diğer ülkelere karşı kullanılmamasını istiyoruz. Özellikle de Amerika’ya ve batı ülkelerine karşı kullanılmasını istemiyoruz.” demişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA