İDRAK MEDYA

Taliban Sözcüsü Zebihullah: “Allah’a hamd olsun ki Türkiye İslami bir liderliğe sahip”

Taliban Sözcüsü Zebihullah: “Allah’a hamd olsun ki Türkiye İslami bir liderliğe sahip”
23 Mayıs 2019 - 13:41

Taliban Sözcüsü Zebihullah: “Allah’a hamd olsun ki Türkiye İslami bir liderliğe sahip”

Afganistan’da İslam Devleti’nin akidesinin yayılmasını önlemek ve İslam Devleti’ne alternatif olarak Afganistan’da sahte bir İslam Devleti kurulması için tüm kafir ülkelerin görüşmeler düzenlediği Taliban Hareketi insanların kandırmak ve onları haktan alıkoymak için çalışmalarını sürdürüyor.

Taliban Sözcüsü Zebihullah, sahavat haber sitelerinden birisi ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportaja damga vuran konu ise Taliban Sözcüsü Zebihullah’ın yüzde 80’inden fazlası demokrasi aracılığıyla küfre saplanmış laik Türkiye halkı ve tağut yöneticisi Erdoğan’ı Müslüman olarak görmesi gibi birçok küfür sözünü sarf etmesi oldu.

Taliban Sözcüsü “Türk halkı sizin Türk hükümeti ile doğrudan ya da dolaylı bir görüşme yapıp yapmadığınızı öğrenmek ister. Türk yetkililerle görüşmeniz oldu mu? Eğer olduysa görüşmenin içeriğinden söz eder misiniz?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklamada bulunmadık fakat bizim tarafımızdan Türk halkını temsil eden Türk hükümeti ile irtibat kurmayı biz isteriz ki bu hükümet Allah’a hamd olsun ki şimdilerde İslami bir liderliğe sahip. Ve aynı zamanda Türkiye ile güvenilir iki kardeş olarak iyi ve İslami bir şekilde geçinmek isteriz.

Tağut Erdoğan gibi NATO’nun uşağı olan ve her fırsatta haçlıların yanında saf alarak binlerce Müslüman’ı katleden Erdoğan’ın Türkiye’sine övgülerde bulunan Taliban sözcüsü açık bir şekilde tağutu Müslüman gördüğünü dile getirmiş oldu.

Türk hükümeti ki onlar NATO’nun isteği ile Afganistan, Irak, Suriye ve Somali gibi ülkelerde Müslümanları katlettiler.

Yakın tarihe baktığımızda İslam Devleti ile Suriye’nin kuzeyinde fiilen savaşan Türk Hükümeti El-Bab’da eşi görülmemiş bir katliama imza atmıştı.

Yine aynı Türk hükümeti halen açık olan İncirlik Üssü ile NATO askerlerine ve uçaklarına ev sahipliği yapmaya ve Müslümanların katledilmesine eşlik etmeye devam ediyor.

Türkiye’yi övmeyi sürdüren Taliban Sözcüsü: “Ve yine iyi biliyorsunuz ki Türkiye’de İslami bir ülke inşa etmek uzun zaman aldı ve reform hareketleri şu an hala devam ediyor.” diyerek Erdoğan’ın laik hükümetini İslami bir hükümet olduğunu belirtmeye devam etti.

Kâfirleri kardeş görerek onlarla aynı masada oturan Taliban Hareketi’nin Sözcüsü izzetin bugünkü temsilcisi olan İslam Devleti’ne iftira atmayı da es geçmiyor. Taliban Hareketi iftira siyasetini sürekli olarak her konuşma ve röportajda gerçekleştiriyor. Lakin işin içyüzünü bundan çok farklı idi.

Öte yandan küfür milletlerinin kendilerinden emanda olacağını yeniden belirten Taliban Sözcüsü “Amerikalılarla olan mücadelemizde Afganistan topraklarının hiç kimse için tehdit doğurmayacağı gündem olarak zikredildi.” diyerek küfür milletlerine zarar vermeyeceğini yineledi.

Röportajın devamında konu Afganistan’da bir hükümet kurulması durumunda Muhacirlerin çağrılmasına gelince “Teyit etmemiz gereken bir şey var ki şu anda dışarıdan Muhacir bulundurmamaktayız. ABD işgalinden önce buraya gelen ve yaşayan Mücahidler ve diğerleri işgal ve savaşın ardından ülkelerine geri döndüler.” şeklinde konuşan sözcü Muhacirleri kurulması planlanan hükümetlerine çağırılıp çağırmayacakları sorusuna cevap vermedi ve şu anda Afganistan’da Muhacirlerin bulunmadığı yalanını dillendirdi.

El-Kaide lideri Zevahiri halen Afganistan’da ikamet etmekte ve ayrıca bölgede Özbek ve Türkistanlı savaşçıların olduğu da açıkça biliniyor. Sözcünün muhacirleri inkâr eden bu tavrının kâfirleri kızdıracak açıklamalardan kaçınma amaçlı olarak yorumlandı.

Röportajın son kısmında yeniden Türk hükümetine değinen Taliban Sözcüsü: “İslam emirliği Türk hükümeti ile iyi ve kardeşlik hukukunu geliştirmek ister. Öylesine bir hukuk ki ülkemizde kardeşçe sağlıklı bir nizam inşa ve tesis etsin. Türkiye’nin iyilik içinde ve bizimle de müttefik bir ülke olmasını halkının da bize dua etmesini isteriz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Röportajın yayınlanan kısmı bu iken alıp kestikleri ve yayınlamadıkları kısımların olup olmadığı bilinmiyor. Lakin bu gibi haber siteleri sahtekârlıkları ve yalan haberleri ile bilinmekte.

Yeniden hatırlatmak isteriz ki Taliban Hareketi ve kâfirlerin hedefleri aslında İslam Devleti değil bilakis İslam akidesini ve menhecini bozmaktır. Kâfirlerle birlikte inşa ettikleri bozuk akidelerini insanlara sunmaya çalışan bu gibi oluşumların istekleri kâfirlerle güllük gülistanlık bir yaşam sürmek istemeleridir ki beyanlarında bunu açıkça dile getirdiler.

Küfürde giderek azgınlaşan Taliban Hareketi’nin yakın bir zamanda Amerika, NATO ve mürted Afgan hükümeti ile birlikte Afganistan’ın bir kısmını almalarına karşılık İslam Devleti’ne karşı savaşacakları düşünülüyor.

Konuyla ilgili yayınlanmış video
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

Ehu Hamza23 Mayıs 2019 / 22:34Cevapla

SubhanAllah küfre bak

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA