İDRAK MEDYA

Taliban’ın Barış Görüşmeleri Yürüttüğü ABD Afganistan’da Sivilleri Vurdu: En Az 21 Ölü

Taliban’ın Barış Görüşmeleri Yürüttüğü ABD Afganistan’da Sivilleri Vurdu: En Az 21 Ölü
10 Şubat 2019 - 21:34

Taliban’ın Barış Görüşmeleri Yürüttüğü ABD Afganistan’da Sivilleri Vurdu: En Az 21 Ölü

Taliban’ın uğruna İslam Devleti’ni Afganistan’dan kazıyacağını iddia ettiği ABD, Afganistan’da Müslümanları katletmeye devam ediyor.

ABD güçlerinin, Afganistan’ın güneyinde sivilleri hedef alan saldırılar gerçekleştirdiği ifade edildi. Afganistan’ın güneyindeki Hilmend ilinin Sengin ilçesinde dün ABD tarafından hava saldırıları ve baskınlar gerçekleştirildi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, Kabil hükümeti güçleri ve ABD birliklerinin birlikte gerçekleştirdiği bombardıman ve baskınlarda iki aileden en az 21 kişi öldürüldü. Saldırıda aynı zamanda 3 ev ve bir mescit de tahrip oldu.

Hatırlanacağı üzere Taliban Hareketi gerçekleştirdiği barış görüşmelerinde kendi topraklarından ABD’ye ve Batı’ya gidecek zararı engelleyeceğini vaat etmişti. Ancak Taliban’ın barış görüşmeleri düzenlediği ve milyonlarca Müslüman’ın katili ABD halen Afganistan’da sivilleri bombalamaya devam ediyor.

Öldürülen masun çocuklar için anlaşma yapmak mı? Bu kimin menhecidir bilinmez ama Allah’a hamdolsun ki İslam Devleti öldürülen her Müslümanın kısasını misliyle almış ve almaya da devam etmektedir.

Ayrıca İslam Devleti’nin Orta Asya’da yayılmasını engellemek için gerçekleştirilen bu görüşmeler henüz netliğe kavuşmamış durumda ancak İslam Devleti tüm bunlara rağmen halen Haçlı ABD’ye ve onun işbirlikçisi olan mürtedlere karşı tüm gücüyle savaşmaya devam etmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA