İDRAK MEDYA

TSK Gözlem Noktasının Çevresine Topçu Saldırısı

TSK Gözlem Noktasının Çevresine Topçu Saldırısı
12 Mayıs 2019 - 14:54

TSK Gözlem Noktasının Çevresine Topçu Saldırısı

Son günlerde tansiyonun yükseldiği Hama’nın kuzeyinde TSK gözlem noktalarının çevresinde de hareketlilik artıyor.

Türkiye, Rusya ve İran’ın garantör olduğu Astana Mutabakatı çerçevesinde kurulmaya çalışılan “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi” sınırları içindeki 10 numaralı TSK gözlem noktası çevresine topçu saldırısı düzenlendi.

Bugün 12:45 sularında gerçekleştirilen saldırı Hama’nın kuzeyinde bulunan Zaviye bölgesindeki TSK gözlem noktasının çevresine yapıldı.

Yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, gözlem noktasının çevresine yaklaşık 10 topçu atışı yapıldı. Saldırıda gözlem noktası isabet almazken can kaybının da yaşanmadığı bildirildi.

TSK’nın İdlib’de HTŞ’nin yardımları ile kurduğu 12 gözlem noktası bulunuyor. Askeri konvoylar zaman zaman bu noktalara yönelik ikmal görevinde bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere HTŞ milisleri TSK’yı İdlib’e sokmuş ve onlardan hiçbir yardımı esirgemeden kontrol noktalarının kurulmasında büyük bir rol oynamıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA