İDRAK MEDYA

TSK İdlib’in Güneyinde Yeni Gözlem Noktası Kuruyor

TSK İdlib’in Güneyinde Yeni Gözlem Noktası Kuruyor
21 Ağustos 2019 - 13:16

TSK İdlib’in Güneyinde Yeni Gözlem Noktası Kuruyor

Nusayri rejimin Han Şeyhun’u ele geçirmesinin ardından TSK’nın İdlib’in güneyinde yeni bir gözlem noktası inşa etmeye başladığı aktarılıyor.

Yerel kaynakların aktardığına göre, geçtiğimiz günlerde Hama kuzeyindeki 9 numaralı Morek gözlem noktasına takviye amaçlı Suriye’ye giriş yapan ve Rusya-Esed rejimi tarafından hedef alınan TSK konvoyu İdlib’de yeni gözlem noktası inşa ediyor.

Kaynaklar yeni gözlem noktasının Han Şeyhun’un kuzeyindeki Hiş yerleşimi yakınlarında inşa edilmekte olduğunu bildirdi.

Hatırlanacağı üzere muhalifler Han Şeyhun başta olmak üzere ehlisünnetin topraklarından geri çekilmiş ve bu bölgeler Nusayri Esad rejimi kontrolüne geçmişti.

Hama’nın kuzeyindeki Morek yerleşiminde bulunan TSK’nın 9 nolu gözlem noktası da rejim güçlerinin ilerlediği bölgede bulunuyor.

Muhaliflerin geri çekilmesi ve Han Şeyhun’un teslim edilmesinin hemen ardından mürted Türk askerlerinin yeni bir üs inşa etmesi Türkiye ve paralı askerlerinin Han Şeyhun’u Astana anlaşmasında yer alan anlaşma şartları sonucu Nusayri rejime teslim ettikleri görüşünü desteklemiş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA