İDRAK MEDYA

Türk Askerleri Sınırda İdlib Halkını Öldürüyor

Türk Askerleri Sınırda İdlib Halkını Öldürüyor
12 Haziran 2019 - 10:47

Türk Askerleri Sınırda İdlib Halkını Öldürüyor

Yerel kaynakların aktardığına göre Suriye-Türkiye sınırında Türk askerlerinin açtığı ateş sonucu bir kadın hayatını kaybetti.

TSK unsurları İdlib’in kuzeyinde bulunan Kefer Lusin – Sarmada arasındaki yola ateş açtı. Türk askerleri bölgede bulunan çadır kampı doğrudan hedef aldı ve Kalet Madik bölgesinden göç eden bir kadın hayatını kaybetti.

Türk askerleri tarafından öldürülen kadının üç çocuk sahibi olduğu ve açılan ateş nedeniyle bir çocuğunun da yaralandığı aktarıldı.

TSK unsurları sınırda bu gibi saldırıları sürekli olarak düzenliyor ve İdlib halkını kasten öldürüyor. İdlib’in büyük çoğunluğunu kontrol eden HTŞ milisleri sözde İdlib’in garantörlerinden Türkiye’nin bu saldırılarına karşılık vermek bir yana herhangi bir kınama bile yayınlamıyor.

Şeriatta bulunan kısas haddini hevalarına göre uygulayan HTŞ milisleri İdlib’in meydanlarında ehlisünnetin evlatlarını birçok kez infaz etmişti. İdlib’i hevalarına göre yöneten HTŞ milislerinin gerçek yüzü birçok kez ortaya çıkmıştı.

Tağutların gölgesi altında yaşamayı tercih eden HTŞ milisleri bugün gelinen noktada Türkiye’nin paralı askerleri olarak yaşamlarını sürdürmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA