İDRAK MEDYA

Yeni Zelanda’da Bir Camiye Kanlı Baskın: 49 Ölü, 40’tan Fazla Yaralı

Yeni Zelanda’da Bir Camiye Kanlı Baskın: 49 Ölü, 40’tan Fazla Yaralı
15 Mart 2019 - 15:45

Yeni Zelanda’da Bir Camiye Kanlı Baskın: 49 Ölü, 40’tan Fazla Yaralı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki ayrı camiye cuma namazı esnasında düzenlenen silahlı saldırıda en az 49 kişi yaşamını yitirdi, 40’tan fazla kişinin de yaralı olduğu bildirildi.

Sosyal medyada yayınlanan bir videoda bir kişi aracıyla camiye giderek söz konusu saldırıyı gerçekleştirip tekrar aracına binip olay yerinden uzaklaşıyor. Polis kaç kişinin saldırıya katıldığı konusunda net bilgisinin olmadığını açıkladı. Videodaki saldırganın askeri üniformalı olduğu dikkat çekti.

Saldırı cuma namazının kılındığı sırada meydana geldi. Her iki saldırıda en az 49 kişi hayatını kaybetti. Ölü sayısının daha da artabileceği belirtiliyor.

“Müslüman” kimliğine yapılan bu saldırı nedense tüm dünyayı şaşkına çevirmiş durumda. Fakat nedense yıllardır çoğu İslam coğrafyasında barbarca hava saldırıları ile haçlılar tarafından katledilen milyonlarca insan, Yeni Zelanda’da bir camiye yapılan ve 49 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve yine bir haçlı tarafından düzenlenen bu saldırı kadar gündem olmadı.

Haçlıların işlediği cürümlere karşı ve Allah’ın dinin savunmak için saldırı düzenleyen, her yerdeki Müslümanların intikamını alan ve onların diyarlarını yangın yerine çeviren yine İslam Devleti erlerinden başkası olmadı ve olmayacaktır da.

Fakat ne ironiktir ki bir haçlı tarafından düzenlenen bu saldırıya salya sümük ağlayan mürtedler, Hilâfetin aslanları Mü’minlerin kalplerini ferahlatan saldırılar düzenlediği zaman da yine en çok tepkiyi verenler olmaktadır.

Allah’tan İslam Devleti’ne bütün inkârcılara karşı yardım etmesini dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA