İDRAK MEDYA

“Yıpratma Gazvesi” Kapsamında İslam Devleti’nden Humus’ta Saldırı: 17 ölü

“Yıpratma Gazvesi” Kapsamında İslam Devleti’nden Humus’ta Saldırı: 17 ölü
01 Haziran 2019 - 17:16

“Yıpratma Gazvesi” Kapsamında İslam Devleti’nden Humus’ta Saldırı: 17 ölü

Yıpratma gazvesi kapsamında Suhne’nin doğusundaki saldırıda Hilâfet askerleri tarafından Nusayri ordusundan aralarında subayların da olduğu 17 kişi öldürüldü.

Şam Vilayeti – Hayr Medya Ofisi’nin aktardığına göre Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle Hilâfet askerleri “Yıpratma Gazvesi” kapsamında dün gece Suhne şehrinin doğusunda “El-Feyza” mıntıkasında mürted Nusayri ordusunun 4 mevkisine saldırdı.

Ardından hafif, orta ve ağır sınıf silahlar kullanarak onlarla çatıştı. Bunun sonucunda aralarında birkaç subayın da olduğu 17 mürted öldürülürken diğerleri de yaralandı.

Ayrıca bir buldozer ile bir ekskavatör imha edilirken kışlaları da yakıldı ve çeşitli tipte silahlar ve mühimmatlar da ganimet alındı.

Öte yandan Hilâfet askerleri dünden önceki gün Suhne şehrinin doğusunda mürted Nusayri ordusuna ait bir aracın üzerine patlayıcı cihaz infilak ettirdi.Bunun sonucunda araç imha edilirken içindekiler de öldürüldü ve yaralandı.

Yine Mücahidler tarafından tuzaklanan bir kara mayını mürtedlere ait bir diğer aracın üzerine infilak etti, bunun sonucunda araç imha edilirken içindekiler de öldürüldü ve yaralandı.

Hamd ve minnet Allah’adır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA